Së paku 17 të vdekur nga zjarri në një hotel në Indi

Botë –  Të paktën 17 persona kanë humbur jetën dhe shtatë të tjerë janë lënduar si pasojë e zjarrit që ka shpërthyer në një hotel në perëndim të New Delhit.

Zjarri ka shpërthyer në hotelin pesëkatësh Arpit Palace në lagjen karol Bagh, tha zëvendësdrejtori i policisë së qytetit, Mandeep Singh Randhawa, i cili njoftoi bilancin prej 17 të vdekurve dhe katër të lënduarve – shrkuan Anadolu Agency.

Sipas Randhawa, zjarri ka nisur në orët e nAnadolu Agency /atës për shkaqe ende të panjohura, ndërsa ekipet e zjarrfikësit kanë arritur të nxjerrin mbi 30 persona.

Randhawa tha se zjarri tashmë është marrë nën kontroll./5gazetaret/