add share buttons

Teknologji

Lojërat e PlayStation 4 tashmë mund t’i luani edhe në iPhone,...

Teknologji - Përmes aplikacionit ‘Remote Play’, pajisjet ‘iOS’, ose ‘iPhone’ dhe ‘iPad’, do të arrijë të kontaktojë me ‘PlayStation’ dhe të zgjedhë se çfarë normalisht...

“Bugatti” zbulon makinën më të shtrenjtë në botë

Teknologji - Makinë me teknologjinë e jashtëzakonshme, estetikën dhe luksin ekstrem Prodhuesi francez i super makinave, “Bugatti” ka zbuluar makinën e re më të shtrenjtë...

Loja “Momo” rreziku më i ri në internet

Teknologji - Bëhet fjalë për lojën “Momo” në facebook. Sipas autoriteteve të huaja, kjo lojë është nën kontrollin e hakerave të cilët kanë si qëllim...

Facebook lejon kërkime edhe përmes numrit të telefonit

Teknologji - Facebook edhe njëherë është vënë në qendër të kritikave duke vënë në pikëpyetje përdorimin e të dhënave personale. Përdoruesit tashmë kanë zbuluar se Facebook...

Polestar 2 shfaqë edhe një pjesë tjetër

Teknologji - Brenda tri javësh, do të shohim rivalitetin mes Polestar 2 dhe Tesla Model 3, Derisa është bërë e ditur se prezantimi zyrtar, do të...

Dorëzohet “Ludo”, e vendos edhe flamurin e Kosovës

Teknologji - Loja e famshme “Ludo King” është bërë pjesë e pothuajse çdo përdoruesi të telefonave të mençur. Në Kosovë kjo lojë ka gjetur një përdorim...

BMW 7 M Sport i ri

Teknologji - Prej se është lansuar para dhjetë vitesh BMW 7 Series, nuk ka pasur ndonjë ndryshim të madh në dukjen që është konsideruar mjaft...

Telefoni që nuk mund të hakohet ose përgjohet

Teknologji - Në Rusi filloi shitja masive e telefonit me mbrojtjen kriptografike “Kruiz-K”, i cili është i pamundur të hakohet ose të përgjohet, njoftoi...

Volkswagen prezanton Passatin e ridizajnuar

Teknologji - Kompania gjermane prodhuese e makinave ka lansuar fotot dhe detajet teknike të Passat-it të rimodeluar për tregun evropian. Volkswagen ka rimodeluar të gjitha versionet...

Prezantohet “Fiqo” e parë elektronike

Teknologji - Automjeti i parë elektronik i ndërtuar nga ekipi i “BB Classic Cars” i koduar me emrin “ZAS G20” u prezantua sot para publikut. “ZAS...