add share buttons

Shqipëri

Shqiptari që iu gëzua aktit terrorist: U ngjallë Gjergj Kastioti, të...

Shqipëri - Ndonëse e tërë bota dënoi këtë akt mizor, ka edhe prej atyre që i janë gëzuar. Luigi Marku nga Dibra e Shqipërisë ka ‘përgëzuar’...

“I kemi sytë dhe veshët katër”, Edi Rama mesazh opozitës

Shqipëri - Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për konfliktin te 'Petro Nini' që ditën e djeshme arriti deri në përplasje mes policisë dhe anëtarëve...

Basha rikthehet te “Astiri”: Protesta e 16 marsit, takim me historinë

Shqipëri - Pas një periudhe të gjatë mungese, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është bashkuar këtë pasdite protestës së banorëve të “Astirit”.   Basha iu...

Basha mbledh kryesinë: Largimi i Ramës, çështje e emergjencës kombëtare

Shqipëri - Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur të dielën kryesinë e partisë për të diskutuar lidhur me organizimin e protestës së...

Shqipëria ofron turizmin. Prezantohet në panairin e Berlinit mes 180 shteteve

Ekonomi - Jemi në panairin ndërkombëtar më të madh të turizmit që zhvillohet në Berlin; këtu ku takohen njerëz nga e gjithë bota dhe...

Rama mohon krizën politike: Nuk është revoltë

Shqipëri - Ashtu siç ishte parashikuar, kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Porta a Porta”, në Rai Uno në Itali, ka folur për situatën...

Kjo është nëna shqiptare që e mbyti djali i saj në...

Shqipëri -Një burrë ka mbytur nënën e tij 85-vjeçare të cilën e dhunonte prej kohësh për shkak se ishte i alkoolizuar. Edhe në momentin që...

Presidenti Meta bën thirrje për dialog

Shqipëri - Në seancën e ditës së martë pritet të bëhet betimi i katër deputetëve të LSI-së që kanë marrë të hënën mandatin nga...

Berisha publikon foto me Adem Jasharin në ditën e Pavarësisë së...

Prishtinë/Tiranë - Në ditën e 11-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së shtetit të Kosovës, ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, ka publikuar në rrjetet sociale...

Basha u bën thirrje qytetarëve: Të qëndrojmë heroikisht para kryeministrisë

Shqipëri - Ne nje deklaraten me radhe qe pas nisjes se protestes, kryetari i PD, Lulzim Basha ka kerkuat qe qytetaret te vazhdojne te qendrojne...