add share buttons

Rajon Botë

Vogëlushja shqiptare që jeton në Gjermani, inteligjenca e saj do t’iu...

Rajon Botë - Të kesh prindër shqiptarë dhe të rritesh në Evropë sigurisht që ndikon në lënien anash të gjuhësh, me apo pa dëshirë. Por janë...

I mbijetuari nga sulmi : Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni...

Rajon Botë - Një burrë i plagosur në sulmin terrorist të Zelandës së Re ka postuar një video prekëse në mediat sociale, ku ju kërkon...

Turqia hapë fabrikën e re në Serbi, duke punësuar 2,500 punëtorë...

Rajon Botë - Ambasadori turk Tanju Bilgic ka njoftuar se së shpejti do të hapet një fabrikë e re turke në Serbi. Në hapjen e Panairit...

Pas sulmit terorist në Zelandën e Re,sot mbi 350 persona konvertohen...

Rajon Botë – Ata vranë 50 muslimanë gjatë lutjes dje dhe sot mbi 350 pranuan islamin në Zelandën e Re. Kjo nga shkaku se ata e kuptuan...

Shkon në tre numri i të vdekurve nga sulmuesi në Holandë

Rajon Botë - Ka shkuar në tre numri i të vrarëve nga sulmi i sotëm me armë zjarri në një tramvaj të Holandës. Këtë e...

Disa të plagosur nga të shtënat me armë në një tramvajë...

Rajon Botë - Disa persona kanë mbetur të plagosur pasi një burrë hapi zjarr në një tramvaj në qytetin holandez të Utrehtit, raporton BBC. Sheshi...

Portieri i Zelandës së Re, në mesin e 50 të vrarëve...

Rajon Botë - Atta Elayyan, portieri i Zelandës së Re në futsall, është një nga viktimat që humbi jetën të premten pas sulmit terrorist që...

Kështu shënohet pranvera në Indi, gratë rrahin burrat

Rajon Botë - Në Indi, gratë rrahin burrat me shkop për të festuar Lathmar Holi-in, pjesë e festivalit e famshëm të ngjyrave që shënon fundin...

Arrin në 50 numri i të vdekurve, pas sulmit në Zelandë...

Rajon Botë -Pas sulmit terrorist të ditës së djeshme në Zelandë të Re, numri i të vdekurve ka shkuar në 50 sot. 50 persona të...

Serbi: Protestuesit uzurpojnë objektet e televizionit publik

Sërbi - Siç do të shtunë, edhe sonte në Beograd janë duke u zhvilluar protesta kundër qeverisjes aktuale. Gjatë protestave, të cilat janë shndërruar në trazira,...