add share buttons

Maqedoni

Në Shkup studentët diplomojnë me tema të blera online

Maqedoni - Punimi i temave të diplomës me pagesë nga persona ose grupe të caktuara, tanimë është bërë biznes, i cili reklamohet edhe hapur. Me...

Shënohet edhe viktima e 16-të e aksidentit në Llaskarcë

Maqedoni - Shënohet edhe viktima e 16 e aksidentit tragjik të 13 shkurtit në Llaskarcë. Bëhet fjalë për vajzën 19 vjeçare e cila ishte në...

Kandidaturat e Pendarovskit dhe Siljanovsës për president dorëzohen në KSHZ

Shkup - Fushatë të qetë, dinjitoze dhe demokratike, paralajmëroi sot Aleksandar Kiracovski, shef i Shtabit zgjedhor të kandidatit të LSDM-së dhe koalicionit, Stevo Pendarovski pasi...

Blerim Bexheti: Platformat që janë ndërtuar në Matkë do të rrënohen 

Shkup - Kreu i Komunës së Sarajit në një deklaratë për media ka bërë të ditur se platformat që janë ndërtuar në Matkë do të...

Nesër protestë në Shkup “Liri për Feta Alimin”

Shkup - Nesër prej orës 14:00 në sheshin “Skënderbeu” në Shkup do të mbahen protesta kundër vendimit të Gjykatës Penale për të dënuar me burg...

Rusia sot njeh emrin e ri kushtetues

Maqedoni - Rusia e ka njohur sot shtetin tonë nën emrin e ri kushtetues – Republika e Maqedonisë së Veriut, bëri të ditur sot Ministria...

​Zaev: Nëse Pendarovski humb nga Siljanovska, do të shpall zgjedhje të...

Maqedoni - Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, nuk i ka mohuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare, mirëpo vetëm nëse kandidati i LSDM-së për president, Stevo...

Sërish në rritje çmimet e benzinës

Maqedoni - Benzina do të rritet për 1,5 denarë, gjegjësisht 1 denarë për litër, derisa çmimi i dizelit do të ulet për 0,5 denarë. Këtë...

Zaev: Amnestia ishte për shkak të shumicës parlamentare

Maqedoni - Nuk ka paralajmërime për amnisti, as nga Ministria e Drejtësisë, as nga presidenti, i cili nuk ka mundësi ligjore. Këtë e deklaroi kryeministri...

Talat Xhaferi në Mal të Zi

Maqedoni - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi do të marrë pjesë në Konferencën e 16-të të Kryetarëve të Parlamenteve...