add share buttons

Ballina

Sela për Menduh Thaçin:JO unë nuk do të votojë për t’i...

Maqedoni - Gjykata Penale në Shkup ka marr vendim për rastin “Titanik 2 ”, duke dënuar deputetin dhe njëherazi kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH),...

Pensione për të gjithë të moshuarit, shtesa për fëmijën e tretë...

Maqedoni -  LSDM dhe BDI do të takohen të hënën për të finalizuar marrëveshjen rreth reformave sociale. Siç bëhet e ditur, në marrëveshjen e deritanishme...

Shqiptari që iu gëzua aktit terrorist: U ngjallë Gjergj Kastioti, të...

Shqipëri - Ndonëse e tërë bota dënoi këtë akt mizor, ka edhe prej atyre që i janë gëzuar. Luigi Marku nga Dibra e Shqipërisë ka ‘përgëzuar’...

Sela: E rëndë sot dita Feta! Më mirë kurrë mos i...

Shkup - Gjykata Penale dha dënimet për të akuzuarit për rastin e 27 prillit të cilëve dhanë gjithsej 214 vjet burg. Dënimi më i lartë ishte...

Dënohen me 211 vjet burg të akuzuarit për dhunën e “27...

Shkup - Gjashtëmbëdhjetë nga shtatëdhjetë të akuzuarit në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend morën  dënim të përgjithshëm me burg prej 211 viteve, ndërsa është...

Arrestohet pronari i “Durmo Turs” dhe 6 persona tjerë

Maqedoni - Lidhur me aksidentin e 13 shkurtit që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë, nëafërsi të fshatit Llaskarcë me ç’rastë 15 persona humbën jetën dhe shumë...

Nxënësit do të shkojnë në shkollë edhe të shtunën !

Maqedoni - Një lajm jo shumë i mirë për nxënësit dhe të punësuarit në arsim. Meqenëse për datat 21 dhe 22 janarë vazhdoi pushimi dimëror me...

Rritet çmimi i cigareve në Maqedoni

Maqedoni - Valë e re e çmimeve të cigareve në Maqedoninë e Veriut. Nga java e kaluar, një numër i madh i dyqaneve  një pjesë...

27 prilli, Çavkov përfundoi në dhomën VIP në Shutkë

Shkup - Mitko Çavkov është vendosur në dhomë të Hagës në burgun hetimor në Shutkë. Që nga dje, ish drejtori i Byrosë për Sigurinë...

PAMJE TË RËNDA, Autobusi godet një grua në Çair

Maqedoni -Në bulevardin “Hristijan Todorovski Karposh”, para pak çastesh ka ndodhur një aksident I rëndë. Sipas pamjeve të siguruara nga gazeta KOHA, në aksident...