add share buttons

Moti

Macedonia
overcast clouds
2.3 ° C
3 °
1.7 °
74 %
4.1kmh
90 %
Fri
3 °
Sat
2 °
Sun
8 °
Mon
6 °
Tue
1 °
<

Dënimi me burg prej 7 vjetësh, sot do të mbahet protesta...

Maqedoni - Sot, me fillim prej ora 14:00, në Sheshin “Skënderbeu” do të fillojë marshi protestues “Liri për Feta Alimin”, i cili më pas do...
1,510FansaPëlqeje
101NdjekësitNdjek

Interesi i lartë i bankave po dëmton bizneset

Ekonomi -  Interesi i lartë i bankave në Kosovë ka qenë një prej shkaktarëve të mbylljes së shumë bizneseve, duke kaluar nga biznesi komercial në...

Kosovë

Kosovë, miratohet rezoluta për ndalimin e bixhozit

Kosovë - Deputetët e Kosovës kanë miratuar me 74 vota pro një projektrezolutë që pezullon për 30 ditë lojërat e fatit, derisa qeveria të...

Shqipëri

Një javë nga sulmet terroriste në Zelandë të Re

Rajon Botë - Në Zelandë të Re është  falur xhumaja dhe  mbajtur një heshtje dyminutëshe në ceremonitë që shënojnë bërjen një javë që nga sulmet në...

Mavraj u largua nga Greqia, sepse aty nuk kishte xhami për...

Sport - Mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, ka treguar arsyen e largimit nga klubi grek, Aris. Mavraj në një intervistë të dhënë për “Telesport.al” ka folur për...

MAQEDONASIT ME NDËRKËMBËZA, SHQIPTARËT TË MIRËKUPTUESHËM DERI NË PAKUFI!

Në shtypin maqedonas kam shkruar shpesh për kontestin greko-maqedonas për emrin, sidomos në gazetën “Dnevnik”, dhe sa herë që jam përpjekur të jap ndonjë...

Russel Crowe “E kam zemrën të copëtuar” , fjalët prekëse për...

Kulturë - Aktori i mirënjohur nga Zelanda e Re, Russel Crowe, është shprehur zemërthyer për ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në këtë vend,...

“Facebook” kërkon falje për problemet e shkaktuara

Teknologji - Ditën e djeshme miliona përdorues të “Facebook” në mbarë botën kanë hasur probleme me përdorimin e kësaj platforme por jo vetëm, pasi probleme...

Tuna rikthen Armend Rexhepagiqin në muzikë

Show Biz - Kujtdo që i ka munguar zëri ikonik i Armend Rexhepagiqit, tingujt e bukur të melodisë së këngëve të tij dhe tekstet...